Odhlásit se

Kniha

Kniha Člověk, přítel psa autorek Zuzany Mašková, Věry Walterové, Lenky Schönbekové a Anny Skryjové je příručkou a inspirací pro všechny, kdo chtějí být svému psu tím nejlepším přítelem. Je zpracovaná do podoby elektronické knihy, aby ji každý mohl mít po ruce, když bude potřebovat. Kniha je dostupná ve formátech pdf a ePub, pdf je sázeno na velikost stránky A5 a při této velikosti má 160 stran. Obsahuje následující témata:

E-Book

Knihu je možné objednat ZDE.

gopay

O knize napsali:

Za roky, kde se pohybuji okolo psů, mi prošla rukama spousta knih o jejich chovu, výchově a výcviku. V dnešní době, kdy jsou dostupné různé chovatelské poradny a rádobyodborné články nejen v časopisech, ale také na internetu, je potřeba velice důkladně zvážit, kterou publikaci zvolím jako vzor své pejskařské cesty. Z většiny z nich se kynolog začátečník dozví, že žít se psem je možné pouze tehdy, pokud mu jasné ukážete, kdo je tady pánem, zamezíte mu sedět na sedačce, pokud mu pravidelně vymácháte čumák v loužičkách, případně naplácáte novinami… Konečné si dal někdo práci a vytvořil publikaci, kde tyhle „mýty“ a „rádobyfakta“ vyvrátil a zcela logicky zdůvodnil jejich nesmyslnost, konečně někdo vytyčil cestu ke spokojenému soužití se psem bez stahovacích a ostnatých obojků, bez vytřepávání za kůži a bez strachu z dominance psa. Knížka je přehledným, logickým a polopatickým manuálem pro každého, kdo si chce pořídit parťáka pro život a chce zjistit, „jak na to“ - doporučila bych ji jako povinnou četbu nejen pejskařům budoucím, kteří se pro toho „svého“ psa teprve rozhodují, ale i většině pejskařů stávajících, kteří pár psích tlap už doma mají a kteří získají možnost napravit své dosavadní „omyly“, a v neposlední řadě i různým „rádobyodborníkům“, kteří tyto omyly bez uzardění pouští do světa a přispívají ke spoustě zlomených psích dušiček.

Eliška Vafková, autorka projektu Dejte nám šanci, www.dejtenamsanci.estranky.cz
provozovatelka domácího penzionu pro psy


Dodržel jsem daný slib a dočetl knížku Člověk, přítel psa. Je opravdu skvělá a skládám autorskému kolektivu velkou poklonu a myslím, že si mnoho a mnoho čtenářů najde. Já ji budu doporučovat všem pejskařům, i těm potenciálním. Ještě jednou opakuji svoji velkou poklonu za vaše skvělé dílo, uznání za vynaložený čas a poděkování za knihu, která v této podobě na našem trhu velmi chyběla.

Pavel Štangl, chovatelská stanice Excellent Elgjakten’s, www.elghund.estranky.cz,
hlavní poradce chovu Klubu chovatelů honičů, www.klubhonicu.com,
Předseda Českomoravské kynologické jednoty


Milé dámy, Vaše knížka je pěkně napsaná, dobře se čte, žádné násilí a složitosti, myslím, že pro začátečníka jednoduše pochopitelná. Co máte u mě jako velké plus!!!!, konečně někdo napsal, že pes žere hlavně maso, že pro něj není maso jed a strava zásadně nevhodná, z čehož já vždy rostu, když se všude píše, že jakmile nebude pes žrát granule, tak je odkázán předem k smrti. O to více si toho vážím, že jste to popsaly, jako stravu pro psa tu nejlepší, neboť já zásadně psům celý život vařím a dopřávám jim též masa syrového mimo zvěřiny, tu řádně vařím. Takže jen tak dál a přeju, ať máte hodně nadšených čtenářů.

Alena Kučerová, chovatelská stanice psů Czechanela, Bechyně, www.czechanela.cz


Člověk, přítel psa je kniha, ktorá dokáže zaujať a obohatiť novými informáciami laika – začínajúceho majiteľa, ale aj skúsených chovateľov či odbornú verejnosť. Kolektív autoriek veľmi erudovane reaguje na aktuálne problémy a trendy v súčasnom chove psov.

Prvá časť knihy sa snaží čitateľa – záujemcu o chov psa – previesť dlhým procesom zodpovedného rozhodovania – či sa vôbec rozhodnúť chovať psa, či sú na to vytvorené vhodné podmienky a následne čitateľa oboznamuje s rôznymi alternatívami pri výbere vhodného zvieraťa. Nasleduje praktický výpočet pomôcok a potrieb spolu s veľmi podrobným, ale zrozumiteľným výkladom o typoch a spôsoboch použitia. Obzvlášť zaujímavá je kapitola venovaná výchove a základnej ovládateľnosti psa, ktorá čitateľa pútavo vtiahne do tajov zvieracej psychiky a prežívania a majiteľovi objasní „psí pohľad“ na konkrétne situácie, ktoré nastanú v bežnom živote či pri výcviku. Taktiež vyvracia a vysvetľuje bežne rozšírené „kynologické mýty a stereotypy“, ktoré sú najmä v laickej verejnosti rozšírené.

Ďalšia časť knihy je venovaná výžive a kŕmeniu a skutočne dôsledne rozoberá jednotlivé typy kŕmenia pokiaľ ide o spôsob kŕmenia, požiadavky zvieraťa i možnosti majiteľa a pomáha sa dobre rozhodnúť, aký druh kŕmenia uprednostniť. Čo obzvlášť oceňujem je, že autorky nepodľahli módnemu trendu výrazne propagovanému reklamou a nezamerali sa jednostranne na granulované krmivo, ale ukázali viacero alternatív vrátane etického rozmeru kŕmenia mäsom. Nasledujúca kapitola systematicky prevádza chovateľa svetom psích ochorení. Majiteľ sa dozvie o druhoch ochorení, ich príčinách a príznakoch, ktoré by mal vedieť samostatne vypozorovať a určiť ich závažnosť. Taktiež veľmi zrozumiteľne vysvetľuje ako riešiť „bežné ochorenia“ domácou liečbou a kedy je už potrebné vyhľadať pomoc veterinára.

Časť knihy venovaná chovateľstvu a reprodukcii zvierat sa okrem faktických informácii snaží chovateľa / majiteľa priviesť k zodpovedným úvahám nad tým, či je naozaj správne rozhodnutie umožniť svojmu psovi reprodukciu vzhľadom na alarmujúcu situáciu v spoločnosti, kde sú útulky pre zvieratá preplnené a produkcia ďalších a ďalších zvierat vedie často k tragickému koncu. Na to nadväzuje kapitola venovaná špeciálne zvieratám z útulkov. Nakoľko je v spoločnosti badateľný veľmi pozitívny trend – adopcie opustených zvierat, čo autorka veľmi správne pochopila - a vykryla tým výraznú dieru v informovanosti chovateľov a majiteľov psov práve s takýmto osudom. Taktiež veľmi vecne a prakticky opísala postup, keď sa ocitneme v situácii, že psíka stratíme. Prípadne ako postupovať v presne opačnej situácii a to je nález opusteného zvieraťa.

Na záver by som dodala, že túto inovatívnu publikáciu vnímam veľmi pozitívne a pevne verím, že pomôže človeku pochopiť život, správanie sa a potreby jeho štvornohého spoločníka a taktiež vyvráti mnohé mýty a povery, ktoré sa s chovom psov spájajú.

Štefánia Krištofíková, novinářka